Ваша скидка: -10%
Model:
61100321000Brand:
Calpeda
Очень много
55,471.35грн.49,924.34грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
8.4Selection by head in m
26| pump calpeda B-NMM25/160BE | |
| Head : | 26 m |
| Flow rate: | 8.4 m3/h |
| Pump power: | 1.1 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 220V |
| Pump material : | bronze |
| Wheel material : | bronze |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | thread |
| Nozzle diameter : | 1 1/4x3/4 inch |
Fluid temperature from -10оС to +90оС (special version up to 300оС).
Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.

-9.jpg)



We have mechanical seal in stock for calpeda B-NMM25/160BE

Pump Calpeda B-NMM 25/160BE
Pump Calpeda B-NMM 25/160BE
Buy Pump Calpeda B-NMM 25/160BE with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
8.4
Head
Selection by head in m
26
Pump Power
Pump power, kW
1.1
Voltage
Voltage, V
220
Pump Material
Pump material
бронза
Impeller Material
Impeller material
бронза
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
