Ваша скидка: -10%
Model:
61210030000Brand:
Calpeda
Очень много
45,272.46грн.40,745.33грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
3.6Selection by head in m
29| pump calpeda B-NMD20/110A/A | |
| Head : | 29 m |
| Flow rate: | 3.6 m3/h |
| Pump power: | 0.75 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 380V |
| Pump material : | bronze |
| Wheel material : | bronze |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | thread |
| Nozzle diameter : | 1 1/4x1 inch |
Fluid temperature from -10оС to +90оС (special version up to 300оС).
Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.

-15.jpg)

We have mechanical seal in stock for calpeda B-NMD20/110A/A

Pump Calpeda B-NMD 20/110A/B
Pump Calpeda B-NMD 20/110A/B
Buy Pump Calpeda B-NMD 20/110A/B with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
3.6
Head
Selection by head in m
29
Pump Power
Pump power, kW
0.75
Voltage
Voltage, V
380
Pump Material
Pump material
бронза
Impeller Material
Impeller material
бронза
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
