Ваша скидка: -10%
Model:
60350041000Brand:
Calpeda
Очень много
12,982.15грн.11,683.93грн.
Pump type
многоступенчатыйSelection by flow rate in m³/h
3Selection by head in m
26.5| pump calpeda MGPM204 | |
| Head : | 26.5 m |
| Flow rate: | 3 m3/h |
| Pump power: | 0.55 kW |
| Pump type : | multistage |
| Voltage : | 220V |
| Pump material : | cast iron |
| Wheel material : | noryl |
| Wheel type : | centrifugal |
| Pump location : | horizontal |
| Type of connection : | thread |
| Connection diameter : | 1x1 inch |
Calpeda MGPM204 Monoblock Horizontal Multistage Pump
Cor the pump start is cast iron, open only on one side (drum type), the front suction bell is located above the pump shaft and the radial supply bell is at the top.
The steps are made of noryl.
Apply
Water.
Home, garden and irrigation use.
Operational limits
Liquid temperature from 0°C to +50°C.
Ambient temperature is no more than 40°C.
Maximum allowable final pressure in the pump casing: 8 bar. Continuous operation.





Pump Calpeda MGPM 204
Pump Calpeda MGPM 204
Buy Pump Calpeda MGPM 204 with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
многоступенчатый
Flow
Selection by flow rate in m³/h
3
Head
Selection by head in m
26.5
Pump Power
Pump power, kW
0.55
Voltage
Voltage, V
220
Pump Material
Pump material
чугун
Impeller Material
Impeller material
норил
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
