Ваша скидка: -10%
Model:
60400021000Brand:
Calpeda
Очень много
25,271.90грн.22,744.88грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
10.8Selection by head in m
11| pump calpeda NM32/12FE | |
| Head : | 11 m |
| Flow rate: | 10.8 m3/h |
| Pump power: | 0.55 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 380V |
| Pump material : | cast iron |
| Wheel material : | brass |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | flange |
| Pipe diameter: | 50x32 mm |
  ; Fluid temperature from -10оС to +90оС (special version up to 140, 200 and 300оС).
  ; Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.





mechanical seal in stock for calpeda NM32/12FE pump

Pump Calpeda NM 32/12FE
Pump Calpeda NM 32/12FE
Buy Pump Calpeda NM 32/12FE with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
10.8
Head
Selection by head in m
11
Pump Power
Pump power, kW
0.55
Voltage
Voltage, V
380
Pump Material
Pump material
чугун
Impeller Material
Impeller material
латунь
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
фланец
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
