Ваша скидка: -10%
Model:
60100111000Brand:
Calpeda
Очень много
22,814.64грн.20,533.11грн.
K, KM pump analog
КМ50-32-125аPump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
13.2| pump calpeda NMM10/DE | |
| Head : | 15.5 m |
| Flow rate: | 13.2 m3/h |
| Pump power: | 0.75 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 220V |
| Pump material : | cast iron |
| Wheel material : | brass |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | thread |
| Nozzle diameter : | 2x1 1/4 inch |
Fluid temperature from -10оС to +90оС (special version up to 300оС).
Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.

-11.jpg)



mechanical seal in stock for calpeda NMM10/DE pump

Pump Calpeda NMM 10/DE
Pump Calpeda NMM 10/DE
Buy Pump Calpeda NMM 10/DE with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
K, KM pump analog
K, KM pump analog
КМ50-32-125а
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
13.2
Head
Selection by head in m
15.5
Pump Power
Pump power, kW
0.75
Voltage
Voltage, V
220
Pump Material
Pump material
чугун
Impeller Material
Impeller material
латунь
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
