Ваша скидка: -10%
Model:
60100281000Brand:
Calpeda
Очень много
22,264.70грн.20,038.07грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
4.2Selection by head in m
27.5| pump calpeda NMM20/160BE | |
| Head : | 27.5 m |
| Flow rate: | 4.2 m3/h |
| Pump power: | 0.75 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 220V |
| Pump material : | cast iron |
| Wheel material : | brass |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | thread |
| Nozzle diameter : | 1 1/4x3/4 inch |
Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.

-9.jpg)



We have mechanical seal in stock for calpeda NMM20/160BE

Pump Calpeda NMM 20/160BE
Pump Calpeda NMM 20/160BE
Buy Pump Calpeda NMM 20/160BE with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
4.2
Head
Selection by head in m
27.5
Pump Power
Pump power, kW
0.75
Voltage
Voltage, V
220
Pump Material
Pump material
чугун
Impeller Material
Impeller material
латунь
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
