Ваша скидка: -10%
Model:
60000151000Brand:
Calpeda
Очень много
27,896.28грн.25,106.48грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
13.2Selection by head in m
26| pump calpeda NM11/BE | |
| Head : | 26 m |
| Flow rate: | 13.2 m3/h |
| Pump power: | 1.5 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 380V |
| Pump material : | cast iron |
| Wheel material : | brass |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | thread |
| Nozzle diameter : | 2x1 1/4 inch |
Fluid temperature from -10оС to +90оС (special version up to 300оС).
Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.

-12.jpg)



We have a mechanical seal in stock for the calpeda NM11/BE pump

Pump Calpeda NM 11/B/A
Pump Calpeda NM 11/B/A
Buy Pump Calpeda NM 11/B/A with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
13.2
Head
Selection by head in m
26
Pump Power
Pump power, kW
1.5
Voltage
Voltage, V
380
Pump Material
Pump material
чугун
Impeller Material
Impeller material
латунь
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
