Ваша скидка: -10%
Model:
61900462000Brand:
Calpeda
Очень много
235,548.43грн.211,993.81грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
27Selection by head in m
14.9| pump calpeda B-NM45025/C/B | |
| Head : | 14.9 m |
| Flow rate: | 27 m3/h |
| Pump power: | 2.2 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 380V |
| Pump material : | bronze |
| Wheel material : | bronze |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | flange |
| Nozzle diameter: | 65x50 mm |
Pump housing with axial suction port and upper radial delivery port; main dimensions and specifications according to EN 733 with other optional sizes.
Usage
- Pumping clean liquids that are not aggressive to the materials and do not contain the abrasive impurities of which the pump is made (solids content maximum 0.2%).
- Water supply.
- Use in heating, air-conditioning, refrigeration and circulation installations.
- If necessary, work with reduced noise levels.
- Irrigation .
- Consumer and industrial use.
Operational limits
Data pumps have the following limits:
- Suction lift no more than 7 m.
- Maximum allowable final pressure in the pump casing: 10 bar.
- Continuous operation.
- Liquid temperature from -10°C to +90°C. (special version up to 140, 200 and 300oС).
- Ambient temperature not more than 40°C .





We have mechanical seal in stock for calpeda pump B-NM45025/C/B

Pump Calpeda BNM4 5025/C/C
Pump Calpeda BNM4 5025/C/C
Buy Pump Calpeda BNM4 5025/C/C with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
27
Head
Selection by head in m
14.9
Pump Power
Pump power, kW
2.2
Voltage
Voltage, V
380
Pump Material
Pump material
бронза
Impeller Material
Impeller material
бронза
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
фланец
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
