Ваша скидка: -10%
Model:
60100061000Brand:
Calpeda
Очень много
32,078.70грн.28,871.00грн.
Pump type
центробежныйSelection by flow rate in m³/h
4.8Selection by head in m
37| pump calpeda NMM3/BE | |
| Head : | 37 m |
| Flow rate: | 4.8 m3/h |
| Pump power: | 1.5 kW |
| Pump type : | centrifugal |
| Voltage : | 220V |
| Pump material : | cast iron |
| Wheel material : | brass |
| Pump position : | horizontal |
| Connection type : | thread |
| Port diameter : | 1x1 inch |
  ; Fluid temperature from -10оС to +90оС (special version up to 300оС).
Manometric suction lift no more than 7m.
The maximum allowable pressure in the pump housing is 10 bar.
Continuous operation.

-6.jpg)



mechanical seal in stock for calpeda NMM3/BE pump

Pump Calpeda NMM 3/BE
Pump Calpeda NMM 3/BE
Buy Pump Calpeda NMM 3/BE with delivery in Ukraine. Original or analogue. availability in stock or on order
Pump Type
Pump type
центробежный
Flow
Selection by flow rate in m³/h
4.8
Head
Selection by head in m
37
Pump Power
Pump power, kW
1.5
Voltage
Voltage, V
220
Pump Material
Pump material
чугун
Impeller Material
Impeller material
латунь
Pump Location
Pump location
горизонтальное
Connection Type
Connection type
резьба
Impeller Type
Impeller type
центробежное
Dimensions and weight
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Похожие товары
